Modne torby: Chanel 2,55

 

najsłynniejsze damskie torebkiNa naszych ulicach dominują współcześnie torebki noszone na długich, wąskich paskach, zakładane na jednym ramieniu i na ukos, trzymane w ręku, czy zawieszane przy zgięciu łokcia. Ze względu na niesamowitą różnorodność wzorów i motywów, nie istnieje chyba żadne ograniczenie, które sprawiałoby, że nie mogłybyśmy zaopatrzyć się w sklepach w model, który najlepiej odpowiadałby naszym gustom, upodobaniom, charakterom czy poszczególnym okazjom. Świat mody nieustannie dyktuje nowe trendy, tworząc kolekcje, które zmieniają się co sezon i tworząc kolejne, dynamicznie rozwijające się kierunki w sztuce sprawiając, że swoje linie i modele zyskały także modne torby. Nowoczesna kobieta nie jest już dzisiaj tylko i wyłącznie strażniczką domowego ogniska, pełni już bowiem szereg nowych ról, rozwijając się, uczestnicząc intensywnie w życiu społecznym i kulturalnym i stając w szranki o fotele prezesów i polityków z, dominującymi jeszcze do niedawna, mężczyznami. Zmianom w świadomości kobiet odpowiadają więc zmiany, jakie kształtują modne torby, dopasowując się do różnych sytuacji i sprawdzając się nie tylko w wieczornych wyjściach, ale także na co dzień oraz ważnych spotkaniach. Nic więc dziwnego, że nowoczesne torebki posiadają nie tylko różne rozmiary i kolory, ale także tworzywa, z których zostały wykonane, nadruki oraz typy przeznaczenia.

Każda kobieta wie zresztą doskonale, że pewne modele torebek nie sprawdzą się w określonych sytuacjach, nie sięgną więc raczej po workowatą torbę XXL, kiedy konieczne staje się wyjście na bal w zwiewnej sukni. Projektanci kreują więc niezależnie od siebie eleganckie kopertówki, teczki, aktówki, modne torby sportowe, torebki na dzień, z przegródkami i kieszeniami lub też bez nich oraz wykonywanych z najróżniejszych materiałów i tworzyw. Torebka ma być przede wszystkim niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, dlatego też panie nie zawsze w pierwszej kolejności zwracają uwagę na jej praktyczność czy funkcjonalność. Ze względu na to, że moda nigdy nie wychodzi z mody, dla nowoczesnej kobiety liczy się przede wszystkim podążanie za trendami, co zresztą nie jest wyznacznikiem tylko XXI wieku. Mało tego, pojawiły się w historii takie torebki, których fasony stały się ponadczasowe, okazując się tymi elementami, które od dziesiątek lat są najbardziej pożądanymi częściami kobiecych wizerunków. Tak też było i jest w przypadku Chanel 2,55 ? najmodniejszej i najbardziej rozpoznawalnej torebki na świecie. Chanel 2,55 jest uosobieniem luksusu i modelem, który od 55 lat jest obiektem pożądania wielu kobiet, ekwiwalentem wyczucia stylu oraz klasycznej, nieprzemijającej elegancji. Jest też symbolem statusu społecznego, dlatego też posiadanie tego modelu w swojej kolekcji może oznaczać tylko jedno ? kobieta jest miłośniczką klasyki, wie co jest szykowne i jest obrzydliwie bogata. Cena tej, niewielkiej przecież, kopertówki sięga 13 tysięcy złotych, nie każda z pań może więc sobie na nią pozwolić. Na czym jednak polega jej fenomen i czy naprawdę posiada w sobie coś, co wyróżnia ją na tle pozostałych, mniej popularnych fasonów i wzorów?

luskusowa torebkaPrzełomem było przede wszystkim dołączenie do torebki metalowego łańcuszka, przede wszystkim dlatego, że do tej pory panie nosiły swoje torebki głównie w dłoniach, co w praktyce okazywało się niezwykle niewygodne i absorbujące. Chanel dodała łańcuszek uznając, że pasek umożliwiłby kobietom wygodne zakładanie torebki na ramię i tym samym zwalniało je z konieczności zajmowania rąk zbędnym balastem. Nazwa wzięła się od nazwiska projektantki oraz daty powstania projektu, czyli lutego 1955 i z miejsca stała się fenomenem. Na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu lat, popularna ?chanelka? przeszła kilka metamorfoz, wszystkie zmiany były jednak na tyle subtelne, że udało się zachować jej pierwotny kształt oraz nieprzemijający wizerunek. Ze względu na to, że ten model był najchętniej poszukiwanym przez kobiety, które nie zawsze mogły pozwolić sobie na zakup oryginału, rynek dystrybuujący modne torby został zalany przez tysiące podróbek, mniej lub bardziej udanych i podobnych. Ich rozpoznanie nie powinno nastręczać problemów prawdziwym koneserkom nie tylko dlatego, że ceny podróbek są znacznie niższe od oryginału, ale także dlatego, że Chanel 2,55 wyróżnia się na tle swoich ?koleżanek? precyzją wykonania. Wszystkie szwy pojawiające się na pierwowzorze są idealnie równe, dodatkowo wewnątrz kieszonki wydrukowany ma numer identyfikacyjny, który jest niepodrabialny. Wewnątrz oryginalnej2.55 obok numeru seryjnego znajduje się dodatkowo wszywka z napisem "Made in France" - nigdy "Made in Paris". Fenomen i popularność tej torebki polega także na tym, że Coco Chanel udało się stworzyć produkt, który jest ponadczasowy i jest na tyle uniwersalny, ze sprawdza się w każdej sytuacji. Wiadomo oczywiście, że posiadaczki oryginału nie zdecydowałyby się na akt profanacji w postaci wykorzystania modelu 2,55 do wypadów do centrów handlowych, klasyczna torebka umożliwia jednak dokomponowanie jej do pozostałych części garderoby w sposób niemal dowolny. Wydanie jednorazowej wysokiej kwoty może być więc opłacalne w dłuższej perspektywie ? Chanel 2,55 sprawdzi się bowiem zawsze i wszędzie, niezależnie od tego, jak długo będzie leżała na domowej półce.

W dzisiejszych czasach modne torby noszone są zarówno przez młode dziewczyny, jak i dojrzałe elegantki, okazuje się zatem, że klasyczna forma dopasowana jest do surowych oczekiwań wszystkich pokoleń. Z popularną ?szanelką? mogliśmy zobaczyć już gwiazdy kina, telewizji i wybiegów takie, jak Claudia Schiffer, Kate Moss, Katy Perry, Mischa Barton, Miley Cyrus, Vanessa Hudgens czy Kim Kardashian, jak więc widać bez względu na zmieniające się dekady i modowe trendy, niektóre elementy pozostają niezmienne i cieszą się niezmiennym szacunkiem i pożądaniem. Wiadomo jednak, że drobne zmiany nie ominęły nawet Chanel 2,55 ? produkowana jest dzisiaj nie tylko ze skóry, ale także z tweedu, satyny, dżinsu i rafii - która doczekała się współcześnie wielu wersji, odmian oraz sezonowych odświeżeń, jednak nadal pozostaje rozpoznawalna, bez względu na to jaki posiada kolor oraz motyw dekoracyjny. Moda jest ważna nie tylko dla celebrytów czy aktorów. Odwiedzając bloga http://www.torebka-sklep.pl/modne/75-czym-sa-dla-nas-modne-torby sprawdzimy, dlaczego my także zwracamy uwagę na to, by mieć przy swoim boku modną i elegancką torebkę.