Obawy przed kupowaniem płytek w sklepie internetowym

 

płytki ścienneW obawie przed oszustami oraz niezadowoleniem z transakcji, wiele osób przygotowujących się do remontu łazienki zdecydowanie preferuje klasyczną formę zakupów, rezygnując z odwiedzania sklepów internetowych. Wiadomo, że jeżeli mieszkamy w dużym mieście i mamy stały dostęp do dużych centrów usługowo-handlowych, wybór wydaje się być oczywistym, problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy albo nie dysponujemy własnym środkiem transportu, albo mieszkamy w małej miejscowości. Wokół zakupów wirtualnych wyrosło wiele legend, na czele których znajdują się zawsze niezrealizowane transakcje oraz uszkodzone płytki ceramiczne, jednak nawet wtedy, kiedy kupujemy armaturę łazienkową czy płytki podłogowe w sklepie stacjonarnym, nie mamy gwarancji, że któryś z kartonów nie zostanie uszkodzony.

Ryzyko jest więc równie wysokie w jednym, jak i drugim przypadku. Jedyne, do czego można zachęcać ? o ile oczywiście ma się takie możliwości ? to wcześniejsze obejrzenie odcieni płytek na żywo, ponieważ fotografie oglądane na ekranie komputerów nie zawsze są w stu procentach zgodne ze stanem faktycznym. Taka forma zakupów w Sieci może być odpowiednia wtedy, kiedy dokładnie wiemy jakiego rodzaju materiału szukamy, zależy nam jednak na zaoszczędzeniu paru złotych. Oferowane przez sklep internetowy płytki są zwykle 2-3 złote tańsze od tych, znajdujących się w stacjonarnych punktach handlowych, co może być spora pokusą w kontekście nakładów finansowych, które w przypadku wszystkich remontów są zwykle bardzo wysokie. Oszczędność może być też zauważalna w przypadku transportu, przede wszystkim dlatego, że wiele wirtualnych firm premiuje zakupy za odpowiednią kwotę darmową dostawą zamówionego towaru.

Selekcja dostępnego materiału może odbywać się w domowym zaciszu, co może być dobrą formą przygotowywania się do remontu, zwłaszcza, że bardzo często się zdarza, że wielogodzinne maratony po dużych miastach w poszukiwaniu płytek idealnych, zwykle jest mało relaksujące. Zmęczenie, znudzenie i chęć zaoszczędzenia cennego czasu zwykle kończy się tym, że rezygnujemy z tego, co sobie zaplanowaliśmy i wybieramy pierwsze lepsze płytki gresowe czy płytki ceramiczne, chcąc mieć z głowy ewentualne problemy. W konsekwencji mamy więc łazienkę, która wcale nie jest taka, jaką ją sobie wymarzyliśmy i po czasie żałujemy, że nie poświęciliśmy więcej czasu na wybranie odpowiedniego modelu czy koloru. Oferowane przez sklep internetowy płytki mogą być dokładnie sprawdzone i obejrzane, zwłaszcza, że na wielu profesjonalnych stronach www znajdują się poręczne aplikacje, za pośrednictwem których samodzielnie możemy stworzyć trójwymiarowy plan naszej łazienki. W taki sposób nie tylko możemy bawić się formatami i barwami zestawiając ze sobą płytki z udostępnionej bazy danych i sprawdzając jak mniejsze lub większe kontrasty prezentowałyby się na ścianach w naszym pomieszczeniu, ale także dokładnie przeliczyć ilość potrzebnego materiału, który zwykle stanowi dla nas spore wyzwanie.

Internetowe sklepy mogą stanowić też dla nas cenne źródło inspiracji, przede wszystkim dlatego, że w odpowiednich zakładkach możemy znaleźć fotografie gotowych aranżacji, dzięki czemu mamy możliwość zobaczenia jak prezentują się odpowiednie zestawy. Zobaczenie gotowych układów łazienkowych może okazać się niezwykle pomocne przede wszystkim dlatego, że nie każdy z nas posiada zmysł artystyczny, który umożliwia mu dokładne wyobrażenie sobie przewidywanego efektu końcowego. Jeżeli marzymy o szklanej umywalce, możemy zobaczyć jak faktycznie wyglądają tego typu elementy w kontraście z matowymi lub wzorzystymi płytkami Opoczno, Tubądzin czy Paradyż, które są tymi, po które sięgamy najczęściej. Profesjonalne wirtualne sklepy są przygotowane na prowadzenie działalności gospodarczej, więc zakupy odbywają się na takich samych zasadach jak w przypadku klasycznej formy, a jedyną różnicą jest tylko to, że nie mamy osobistego kontaktu ze sprzedającym, dlatego kupując u poważnego sprzedawcy możemy być pewni, że każdy karton zostanie odpowiednio sprawdzony i dobrze zabezpieczony.

 

Powiązane artykuły