Mieszkania. Poznań. Grunwald?

 

 

Poznań miasto doznań ? to hasło reklamowe już na stałe wpisało się w listę powiedzonek szerokiego grona społeczności. Stolica Wielkopolski jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast. Bogata oferta kulturalna, rozrywkowa oraz wiele miejsc pracy przyciąga w swoje granice wielu nowych mieszkańców, którzy poszukują właściwego dla siebie mieszkania. Czy również w tej kwestii miasto może zapewnić im wiele doznań?

Poszukiwania czas zacząć!

Decydując się na zakup własnego mieszkania już na wstępie powinno się doprecyzować swoje oczekiwania. Pozwoli to bowiem na wyeliminowanie wielu niepotrzebnych nam ofert. Warto zatem zastanowić się jak dużego mieszkania potrzebujemy, ile powinno mieć ono pokoi, czy wymagamy garażu oraz w jakiej okolicy chcielibyśmy odtąd żyć. Odpowiedzenie sobie na takie pytania znacznie ułatwi nam dalszą pracę. Przeglądając oferty będziemy mogli wówczas wybierać te, które spełniają nasze wszystkie warunki.

Kiedy określimy już jasno nasze wymagania pora na rozpoczęcie właściwych poszukiwań. Rynek nieruchomości w Poznaniu jest bardzo bogaty. Ofert jest wiele i właściwie każdego dnia przybywa ich coraz więcej. Mieszkań najlepiej poszukiwać w Internecie. Na specjalnych stronach można znaleźć bowiem najświeższe ogłoszenia, a to znacznie zwiększa szanse znalezienia odpowiedniego dla siebie lokum. Gazety niekoniecznie nadążają za nowinkami. Częstokrotnie zamieszczane w nich oferty są już nieaktualne i dlatego lepiej jest poszukiwać mieszkania w Internecie.

Które mieszkanie wybrać?

Decyzja w kwestii wybrania odpowiedniego dla siebie mieszkania jest bardzo trudna. W przeciągu chwili musimy bowiem wydać duże pieniądze na coś, co ma nam służyć przez długie lata. Z ostatecznym werdyktem wiąże się zatem spore ryzyko. Z tego powodu warto dobrze zastanowić się nad ostateczną odpowiedzią. Zwiedzając potencjalne mieszkanie zwróćmy uwagę na wszystkie jego mankamenty. Wysokość rachunków, sąsiedztwo, lokalizacja samej nieruchomości (dostęp do komunikacji miejskiej, sklepów, banku, miejsc rozrywki, miejsc zielonych, szkół, przedszkola, szpitala itp.) czy stan techniczny i wielkość prac remontowych, które trzeba będzie przeprowadzić powinny zostać wzięte pod naszą uwagę. Warto zajrzeć również do planów zagospodarowania przestrzennego oraz księgi wieczystej, w której można znaleźć informacje na temat budynku, w którym znajduje się interesujące nas mieszkanie. Tak skrupulatnie przeprowadzone ?śledztwo? pozwoli nam na uniknięcie problemów, które mogą wyniknąć w niedalekiej przyszłości. Poza tym zwróćmy również uwagę na rozmieszczenie okien, stan drzwi i podłóg, a także stan ścian w łazience. Właściciele mieszkań lubią bowiem tuszować mankamenty swojej nieruchomości w celu jej szybszej sprzedaży. Wzmóżmy więc czujność i postarajmy się poznać wszystkie słabe strony interesującego nas lokum.

Gdzie nabyć nowe mieszkanie w Poznaniu?

Miejsc, w którym warto poszukiwać odpowiedniego dla siebie mieszkania w Poznaniu jest oczywiście wiele. Warto zatem zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Miejsce pracy, szkoła, do której uczęszcza nasze dziecko, bezpieczna okolica ? to tylko niektóre z aspektów, które powinniśmy brać pod uwagę poszukując nowego lokum. Istotnym czynnikiem jest również sama dzielnica miasta. W Poznaniu obecnie najchętniej kupowane są mieszkania na Grunwaldzie czy Winogradach. Aby znaleźć określoną nieruchomość wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło mieszkania Poznań Grunwald lub alternatywnie inną dzielnicę i przejrzeć otrzymane wyniki.

Specyfika Grunwaldu

Grunwald jest uważany za jedną z najspokojniejszych dzielnic w Poznaniu. Powstające tu jak grzyby po deszczu nowe mieszkania są doskonałym lokum dla rodzin z dziećmi. Cicha i spokojna okolica wzbudza zainteresowanie wielu potencjalnych nabywców mieszkań. Dodatkowym atutem jest z pewnością bliskość do samego centrum miasta. Cena przeciętnego dwupokojowego mieszkania w tej dzielnicy waha się miedzy 200 000, a 250 000 złotych.

Czym jest umowa przedwstępna?

Umowa przedwstępna jest jednym z najlepszych sposobów na zarezerwowanie sobie upatrzonego mieszkania. W sytuacji, gdy przykładowo czekamy na wypłacenie z banku kredytu zawieramy ją z właścicielem wymarzonego lokum, aby w międzyczasie nie sprzedał on swoich czterech ścian innym nabywcom. Najlepiej, aby ten rodzaj umowy sporządzony był w formie aktu notarialnego. Takie zastosowanie daje nam bowiem większą gwarancję na nabycie upatrzonego mieszkania, gdyż wiąże się ono z większymi sankcjami w razie nie wywiązania się z warunków umowy. Akt notarialny to jednak dodatkowe koszty. Niejednokrotnie oznacza on również wpłacenie zaliczki lub zadatku przez potencjalnego nabywcę.