Akcesoria dla gryzoni

Psy i koty to najpopularniejsze zwierzęta domowe. Często zdarza się jednak, że z różnych powodów nie możemy bądź nie chcemy takich futrzaków w naszych domach. Możemy na przykład nie mieć czasu, by wyprowadzać psa kilka razy dziennie lub regularnie czyścić kocią kuwetę. Mniej czasochłonne okazuje się jednak posiadanie małego domowego zwierzątka, takiego jak królik, świnka morska, chomik czy mysz. Warto oczywiście pamiętać, że każde zwierzątko domowe to odpowiedzialność i nawet, jeśli nie poświęcamy mu zbyt wiele czasu, powinniśmy zapewnić mu odpowiednie warunki egzystowania. Jest to dzisiaj stosunkowo proste, ponieważ szereg gotowych produktów przeznaczonych dla małych zwierząt domowych znajdziemy w sklepach zoologicznych. Warto pamiętać, by wybierać sprawdzonych i zaufanych producentów – takich jak chociażby popularny od wielu lat zolux – ponieważ wtedy będziemy dłużej cieszyć się skompletowanym „domkiem” naszego pupila (bądź pupili, ponieważ małe zwierzątka bardzo często kupuje się np. w parze).

Klatki dla małych zwierzaków

Jeśli chodzi o podstawową rzecz, którą należy nabyć w przypadku posiadania chomika czy świnki morskiej, warto wspomnieć oczywiście o klatkach. Te dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego możemy szybko dopasować odpowiedni produkt do gabarytów naszego futrzaka. Warto zadbać o to, by w klatce znalazła się właściwa dla danego zwierzaka ściółka oraz pojemniki na żywność i wodę. W miarę możliwości musimy zadbać o to, by do wody i jedzenia nie dostawała się ściółka. Optymalne pojemniki można zakupić osobno. Są jednak z reguły dostępne w zestawie. 

Domki do klatek

W klatkach możemy umieszczać różne rzeczy, jednak warto pamiętać, by niepotrzebnie nie zagracać wolnej przestrzeni. Szczególnie wtedy, gdy zwierzak lubi się przemieszczać, a często jest zamknięty w klatce. Ciekawym rozwiązaniem są nieduże domki, które sprawdzają się w przypadku myszek czy chomików. Drewniane bądź plastikowe elementy ustawione w klatce zapewnią zwierzakowi prywatność. Będzie mógł bowiem schować się do domku, gdy w domu zapanuje hałas lub wokół klatki znajduje się zbyt wiele osób (co często stresuje zwierzaka). 

Zabawki dla małych zwierzątek

Do zabawy skore są przede wszystkim myszy i chomiki. To właśnie im należy zapewnić odpowiednie elementy „rozrywkowe”. Największą popularnością cieszą się zabawki zolux, na przykład kołowrotki, tunele, hamaki czy kule. Wszystkie produkty tego typu z reguły posiadają solidne, wygodne uchwyty, dzięki czemu – w razie potrzeby – zabawkę można przytwierdzić do klatki. Skompletowanie niektórych elementów sprawia, że w klatce naszego pupila pojawi się kreatywny, nowoczesny, miniaturowy plac zabaw. Na rynku każdego dnia pojawiają się kolejne nowości, dlatego warto śledzić dostawy sklepów zoologicznych. Na przykład w internecie, ponieważ coraz częściej to właśnie w tej przestrzeni powstają interesujące punkty sprzedaży.

Transportery

Przenoszenie niedużych zwierzaków to nie problem, jednak warto zainwestować w bezpieczny, profesjonalny transporter. Tego rodzaju produkty przeznaczone dla małych futrzaków nie są drogie, a w dodatku mogą zapewnić nam wygodną, bezpieczną podróż, w której komfortowo będzie czuł się także nasz pupil. 

Akcesoria dla gryzoni są dzisiaj bardzo różnorodne. Niektóre dotyczą odżywiania, inne zabawy, a jeszcze inne podróżowania z naszym pupilem. Wybierając produkty warto kierować się przede wszystkim ich jakością. Dobry producent jest gwarancją solidnego i bezpiecznego towaru, dzięki któremu zbudujemy naszemu zwierzakowi wygodne, komfortowe gniazdko. 

Powiązane artykuły