Jak zorganizować czas dzieciom w trakcie wakacji

Wielu rodziców zastanawia się co wymyślić na czas duwmiesięcznych wakacji dla swoich dzieci. Najpierw planujemy rodzinny urlop, który najczęściej wiąże się z wyjazdem nad polskie morze lub za granicę. Jednak urlop nie może trwać aż przez 60 dni. Co w takim razie zrobić jeśli rodzice pracują, a dziecko nie jest na tyle samodzielne, żeby samo spędzać przedpołudnia? Rozwiązaniem jest zapisanie pociechy na liczne organizowane latem kolonie, półkolonie i obozy, które zapełnią wakacyjny grafik twojego dziecka, pozwolą mu wypocząć, nabrać trochę słonecznej opalenizny w trakcie zabaw na dworze, poznać wspaniałych przyjaciół, a przede wszystkim przeżyć niezwykłe chwile, które będzie wspominać do końca życia. 

Istnieje wiele form które można zaproponować dzieciom w każdym wieku i o różnych zainteresowanich. Bardzo popularne są miejskie półkolonie, które polegają na zorganizowaniu zajęć dla dzieci w porannych godzinach, aż po późne popołudnie. Takie zajęcia często wiążą się z krótkimi wycieczkami, które pozwolą na aktywny wypoczynek twojego dziecka. Czasami jest to wyjście na basen, zwiedzanie okolicznych zabytków, czy wycieczki do ogrodu zoologicznego. Inną formą są półkolonie które są stricte związane z zajęciami rekreacyjno-sportowymi. W wachlarz możliwości wchodzą zajęcia z piłki nożnej, tenis, siatkówka, pływanie, szermierka, jazda konna, karate, czy taniec. W zależnosci od upodobań twojego dziecka możesz zdecydować jakie półkolonie będą dla niego interesujące.

 

Inną propozycją są obozy i kolonie, które wiążą się z wyjazdami poza miasto. Są to wycieczki kilkudniowe, organizowane najczęściej nad jeziorem, nad morzem, albo w górach. W trakcie wyjazdu dzieci mają zapewniony szereg atrakcji, dzięki którym rozwijają się ruchowo i intelektualnie. W ofercie wyjazdy dla dzieci połączone są z nauką języka angielskiego. Jest to ciekawa propozycja, która wiąże zajęcia dydaktyczne oraz rekreacyjno-sportowe. Kurs odbywa się na terenie Wielkiej Brytanii i może trwać kilka tygodni, w zależności od chęci uczestnika. Plusem takich wyjazdów jest niskie prawdopodobieństwo spotkania w grupie wyłącznie dzieci polskiej narodowości, co pozwala na używanie języka angielskiego w każdej chwili obozu. Jest to również okazja do poznania ludzi z całego świata i nawiązania trwałych przyjaźni. Oczywiście nie każde dziecko jest zachwycone nauką języka w czasie wakacji, dlatego szkoły i zorganizowane grupy proponują szereg wyjazdów krajowych i zagranicznych, które mają na celu głównie wypoczynek i zabawę. 

 

Wśród takiego wachlarza propozycji wakacyjnych dla dzieci, nietrudno znaleźć coś idealnego dla swojej pociechy. W sieci można również znaleźć strony, na których różne kluby dziecięce i organizatorzy ogłaszają swoje oferty na lato. Wybór może także warunkować cena, bo te najbardziej atrakcyjne opcje do najtańszych nie należą, jednak warto postawić na rozwój swojego dziecka, szczególnie w trakcie dwóch miesięcy odpoczynku od szkoły.

Powiązane artykuły