Jak najszybciej poruszać się po mieście?

 

Zastanawiasz się jak szybko przemieszczać się w mieście? A może nie wiesz co się najbardziej opłaca w mieście, do którego właśnie przjechałeś? Oto kilka propozcyji, które mogą pomóc podjąć odpowiednią decyzję w tej kwestii.

Samochody

Auta są często najszybszym środkiem lokomocji w mieście, ale nie wszędzie. Jeśli przylatujesz do nowego miejsca i nie jest to miasto większe niż półtora miliona mieszkańców, to samochód będzie najlepszym rozwiązaniem. Ale jak to zrobić, żeby poruszać się własnym autem? Idealnym rozwiązaniem będzie na przykład wypożyczalnia samochodów Poznań Lotnisko to jedno z wielu miejsc, w którym moższ odebrać swój wynajęty wóz. Jest to najlepsze rozwiązanie jeśli przyjechałeś w interesach, oraz gdy masz w planach odwiedzić miejsca, do których trudno się dostać za pomocą komunikacji miejskiej.

Taksówki

Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli liczba miejsc, które odwiedzisz w danym mieście nie jest duża, lub jeśli nie chcesz martwić się zobowiązaniem jakim jest wynajęty samochód. W największych miastach taksówki przyjeżdżają w ciągu 10 do 20 minut, a ich cena jest stosunkowo niewielka. Najdrożej wypadają taksówki, które czekają na swoich klientów na lotnisku lub dworcu kolejowym, ale nie zniechęcaj się, tylko zdobądź numer i zadzwoń po taksówkę specjalnie dla ciebie, a na pewno nie zapłacisz dużo,

Metro

W dużych miastach transport metrem jest niezastąpiony. Oczywiście metro nie dojedzie w każde miejsce w mieście, ale można wtedy połączyć korzystanie z metra z podróżą taksówką. Pociąg nie stoi w korkach i nigdy się nie spóźnia, dlatego jeśli zależy ci na czasie proponuję wybrać wałśnie ten środek lokomocji.

Tramwaje

W mniejszych miastach, gdzie niestey nie ma linii metra, tramwaje są zazwyczaj na drugim miejscu pod względem szybkości dotarcia do celu. Niestety jest to środek transportu, który wchodzi w interakcję z innymi pojazdami, dlatego czasami nieuniknione jest spóźnienie się o kilka minut w stosunku do czasu podanego na rozkładzie jazdy.

Autobusy

Niezastąpione dla osób posiadających mały budżet na podróżowanie po mieście. Dojeżdżają właściwie w każdy rejon, od centrum, aż po przedmieście. Autobusy mogą być czasami zapełnione, co nie sprzyja wygodzie podróżowania.

Rowery miejskie

Dla osób, które chcą zwiedzić miasto w sposób ekologiczny i tani, polecam rowery miejskie. Jest to projekt, który umożliwia samoobsługowe wypożyczenie roweru w przeznaczonych do tego miejscach. Na koniec podróży wystarczy znaleźć stację wypożyczalni rowerów i z powrotem przypiąć rower. Wypożyczenie takiego sprzętu jest bardzo tanie, a rowery są wygodne i łatwo je dostosować do potrzeb każdego użytkownika. Minusem jest to, że ten system można spotkać jedynie w nielicznych miastach.

Aby sprawnie poruszać się po obcym mieście warto zaopatrzyć się w mapkę, która ułatwi nam zapoznanie się z infrastrukturą i dzięki której zawsze będziemy mogli kontrolować nasza miejską podróż.  

 

Powiązane artykuły